Vitamín C

Neohodnoceno

Vitamin C je v kosmetickém průmyslu velmi dobře známý, zejména pro své antioxidační účinky. Pomáhá předcházet projevům stárnutí pleti, ztrátě elasticity, tvorba pigmentací, redukuje jemné linky a vrásky. Hraje důležitou roli při produkci vlastního kolagenu, čímž zlepšuje udržování hydratace v kůži. Velice dobře se doplňuje s kyselinou hyaluronovou nebo kolagenem.

329 Kč
Dostupnost: Skladem
Vitamín C
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Toto sérum obsahuje přírodní vitamín C získaný biofermentací aceroly, ovoce, které má vysoký obsah přirozeného vitamínu C a tím i silné antioxidační i protizánětlivé vlastnosti. Acerola je tak zcela přírodním alternativním zdrojem vitamínu C a obsah vitamínu C 65krát vyšší než např. v pomerančích, přičemž nejde o citrusové ovoce. Druhou formou je lipozomální vitamín C, který byl připraven disperzí kapalného vitamínu C do liposomu. Jeho zapouzdřením lze dosáhnout lepší distribuce do pokožky, přičemž je tato forma stabilnější, nepodléhá natolik oxidaci (jelikož lipozomy ochraňují vitamín C před degradací UV zářením či změnou teplot). Pokožkou je tato forma dobře snášena i při vyšších koncentracích, proto může působit účinněji.

Navíc samotný askorbyl palmitát, který je obsažen v lipozomální formě, je stabilní formou vitamínu C s dlouhotrvajícím účinkem a rychleji se vstřebává do kůže. Nepatří mezi iritující formy, právě naopak, obvykle nevadí ani té nejcitlivější pokožce

Koncentrace lipozomální formy je 10%, stejně jako fermentovaná acerola, která je také v 10% koncentraci.

POUŽITÍ: Na vyčištěnou, tonizovanou a mírně navlhčenou pleť naneste 2-3 kapky pleťového séra a vmasírujte do pokožky (oblast obličeje, krku a dekoltu). Po vstřebání vždy naneste pleťový krém dle vašeho typu pleti. Sérum je vhodné pro všechny typy pleti, zvláště pro zralejší pleť. Sérum můžete používat samostatně, nebo jej můžete přidat například do oblíbené masky.

SLOŽENÍ: Rosa Damascena Flower Water (kvetinová voda Damašská Ruža), Lactobacillus/Acerola Cherry Ferment & Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate (fermentovaný extrakt Acerola), Aqua & Phospholipids & Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate & Ascorbyl
Palmitate (lipozomálny vitamín C),Glycerin (rastlinný glycerín), Xanthan Gum (xantánová guma), Sodium Levulinate (soľ kyseliny levulovej– prírodná rastlinná kyselina), Sodium anisate (soľ kyseliny anízovej – prírodná rastlinná kyselina), Citric Acid (kyselina citrónová – úprava pH), Sodium Hydroxide (hydroxid sodný – úprava pH)

Doplňkové parametry

Kategorie: Séra
Vegan: The Cruelty Free International Leaping Bunny
Objem: 10ml

Kvitok je slovenská značka, kterou založila Ing. Martina Dudová, PhD., která je vystudovaná chemička. Věří v kvalitní, jednoduché a účinné produkty, které jsou zároveň přirozené pro pokožku.

Kvitok kombinuje tradiční recepty se skutečnými vědeckými poznatky. Jak Martina tvrdí - ,,věda, výzkum a klinické studie posouvají lidstvo stále dopředu". 

V roce 2019 získal Kvitok jako první ručně vyráběná slovenská značka oprávnění používat logo Cruelty Free International Leaping Bunny (předtím známý jako HCS Humane Cosmetics Standard).

 

Snímek obrazovky 2022-10-24 v 17.03.48