Komplex Ceramidů

Neohodnoceno

Klíčovou složkou pleťového séra jsou ceramidy získané ze slunečnicového oleje. Jedná se o lipidové sloučeniny přirozeně se nacházející v kožních buňkách.

Pomáhají obnovit lipidovou bariéru doplněním lipidů do struktury pokožky. Jejich doplnění je žádoucí zejména během zimních měsících, jelikož je pokožka vystavena nepříznivým vnějším podmínkám (chlad, vítr..).

Varianta:
269 Kč
Dostupnost: Skladem
Komplex Ceramidů
Neohodnoceno
LLLL
Tip

Detailní popis produktu

Klíčovou složkou pleťového séra jsou ceramidy získané ze slunečnicového oleje. Jedná se o lipidové sloučeniny přirozeně se nacházející v kožních buňkách. Díky nim je struktura kůže celistvá a formují její ochrannou vrstvu.

Pomáhají obnovit lipidovou bariéru doplněním lipidů do struktury pokožky. Obnovují vlhkost, posilují přirozenou bariéru pokožky a pomáhají ji chránit před poškozením. Snižuje se i citlivost pokožky a zlepšuje se ochrana před vnějšími vlivy. Také jsou důležité pro hydrataci a zpevnění kůže, eliminaci tvorby vrásek a deformací kůže, zabránění ztenčování kůže a jejímu oslabení.

Při eliminaci tvorby vrásek mají produkty s obsahem ceramidů spíše preventivní charakter, než řešení vzniklých vrásek.

Jejich doplnění je žádoucí zejména během zimních měsících, jelikož je pokožka vystavena nepříznivým vnějším podmínkám (chlad, vítr…). Jsou také obzvláště účinné jako doplněk při léčbě ekzémů, jelikož lidé s poškozenou kožní bariérou (ekzémy, dermatitidy či psoriáza), mají v porovnání s normální pokožkou méně ceramidů ve vnější vrstvě kůže.

Věkem jejich množství v pokožce přirozeně klesá a dokonce se jejich tvorba časem zastaví úplně. V důsledku chybějících ceramidů a narušení ochranného filmu je pokožka suchá, což je někdy mylně vyhodnoceno jako pokožka s chybějící hydratací se snahou doplnit pouze hydratační složky.

Obsah ceramidů v kůži může snižovat i užívání některých léků (např. ke snižování hladiny cholesterolu) nebo strava s nedostatečným příjmem esenciálních mastných kyselin.

POUŽITÍ: Na vyčištěnou, tonizovanou a mírně navlhčenou pleť naneste 2-3 kapky pleťového séra a vmasírujte do pokožky (oblast obličeje, krku a dekoltu). Po vstřebání vždy naneste pleťový krém dle vašeho typu pleti. Sérum je vhodné pro všechny typy pleti, zvláště pro suchou a dehydrovanou pleť, která má problémy s tvorbou vlastního ochranného filmu. Sérum můžete používat samostatně, nebo jej můžete přidat například do oblíbené masky.

SLOŽENÍ: Rosa Damascena Flower Water (kvetinová voda Damašská Ruža), Aqua-Glycerin- Helianthus Annuus Seed Extract-Decyl Glucoside (komplex rastlinných ceramidov), Glycerin (rastlinný glycerín), Levulic Acid (kyselina levulová – prírodná rastlinná kyselina), Xanthan Gum (xantánová guma), Sodium Levulinate (soľ kyseliny levulovej), p-Anisic Acid (kyselina anízová – prírodná rastlinná kyselina), Sodium Hydroxide (hydroxid sodný – úprava pH)

Doplňkové parametry

Kategorie: Séra
Vegan: The Cruelty Free International Leaping Bunny
Objem: 10ml, 30ml

Kvitok je slovenská značka, kterou založila Ing. Martina Dudová, PhD., která je vystudovaná chemička. Věří v kvalitní, jednoduché a účinné produkty, které jsou zároveň přirozené pro pokožku.

Kvitok kombinuje tradiční recepty se skutečnými vědeckými poznatky. Jak Martina tvrdí - ,,věda, výzkum a klinické studie posouvají lidstvo stále dopředu". 

V roce 2019 získal Kvitok jako první ručně vyráběná slovenská značka oprávnění používat logo Cruelty Free International Leaping Bunny (předtím známý jako HCS Humane Cosmetics Standard).

 

Snímek obrazovky 2022-10-24 v 17.03.48