SOLUTION Čistící pleťový gel (Purifying gel cleanser)

Neohodnoceno

Jemný čistící gel z kolekce Solution by Kvitok® je ideální pro hloubkové pročištění pleti. Zároveň působí mírně exfoliačně, čímž při dlouhodobém používání podporuje efektivní pročištění a zjemnění pórů, zjemnění pigmentací a vrásek, odstraňuje nečistoty z pokožky, přičemž udržuje její hydrataci, zabraňuje vysoušení a díky prebiotickému komplexu podporuje její přirozenou ochranu.

Položka byla vyprodána…
519 Kč
Dostupnost: Vyprodáno
SOLUTION Čistící pleťový gel (Purifying gel cleanser)
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Odlíčení a čištění pleti je zásadním krokem při péči o pleť. Pokud tento krok vynecháte, další péče o pleť už nemá smysl. Pokud pleť není čistá, dochází k zanášení pórů, vzniku zánětů, vyrážek, akné, zpomalení regenerace pokožky či snížení účinků krémů a jiných kosmetických produktů, jelikož aktivní látky přes ucpané póry nedokážou procházet.

Čistící gel obsahuje:

Základem je organická květinová voda Levandule, která tonizuje pokožku, navrací jí přirozené pH, dodává výživné látky a zvyšuje efektivnost dalšího ošetření. Tato organická květinová voda má antiseptické a regenerační vlastnosti a je vynikajícím tonikem vhodným pro všechny typy pleti. Čistí, osvěžuje a zvláčňuje pleť, napomáhá bojovat proti vráskám, zklidňuje zarudnutí, spálení kůže, svědění či jiná podráždění.

Čištění pokožky zajišťuje Yucca extract pocházející z pouštních oblastí Kalifornie a Mexika, je bohatý na přirozeně se vyskytující saponiny, což z něj činí dokonalou přírodní a jemnou čistící alternativu agresivních tenzidů nebo mýdel. Saponiny jsou povrchově aktivní látky, které efektivně čistí pokožku. Jejich velkou výhodou oproti „přírodnímu mýdlu“ (sodné nebo draselné soli mastných kyselin) je jejich elektrostatická neutralita. Tyto saponiny se považují za neiontové povrchově aktivní látky a jsou stabilní v širokém rozsahu pH, zatímco mýdlo se považuje za aniontové povrchově aktivní činidlo a má vysoké pH, které je mnohem vyšší než fyziologické pH pokožky, kvůli čemuž při čištění působí agresivněji. Extrakt z Yuccy obsahuje stovky steroidních saponinů spolu s polyfenoly, především resveratrolem a stilbeny a již po staletí se používá v lidovém léčitelství v Mexiku pro své protizánětlivé a antiartritické vlastnosti.

Klíčovou složkou pro hlubší pročištění a jemnou exfoliaci je extrakt z kůry bílé vrby = rostlinná kyselina salicylová. Byla identifikována jako součást endogenních obranných mechanismů stromu Bílá vrba (Salix Alba) a chrání jej před patogeny. Kůra bílé vrby je přírodním zdrojem této kyseliny a je tak vhodnou přírodní alternativou vůči syntetické kyselině salicylové, která se používá v mnoha kosmetických produktech.

Je ideální pro zmírnění zánětů, zarudnutí a působí antimikrobiálně. Působí keratolyticky, do hloubky pórů a dokáže efektivně redukovat tvz. černé tečky. Je vhodná pro péči io zralou pokožku, redukuje jemné vrásky a pigmentace.

Klinické studie prokazují, že 2% koncentrace (což je ekvivalent 1% koncentrace syntetické kyseliny salicylové, která byla použita pro srovnání v této koncentraci) dokáže urychlit obnovu buněk o 26% (syntetická KS o 22%), po 4 týdnech pravidelné aplikace zlepšuje pevnost pokožky o 44% (syntetická KS o 32%). Zkoumána byla i účinnost obou kyselin při inhibici růstu bakterií S. Aureus a P. Acnes, kde byla opět prokázána vyšší účinnost u přírodní formy.

Vzhledem k tomu, že gel je oplachový produkt, účinnost této složky není natolik silná, jako v případě bezoplachových produktů (krémy, séra), exfoliace je jen jemná a projevuje se až při pravidelném dlouhodobém používání.

Prebiotický komplex PrebiulinAga tvořený inulinem z čekanky a agáve napomáhá tvorbě zdravé mikrobiální flóry naší kůže po umytí, čímž podporuje zlepšení její obranyschopnosti. Prokazatelně podporuje vytváření mikrobiologického filmu naší kůže a zabraňuje rozvoji dalších infekcí. Toto přírodní prebiotikum je tvořeno inulinem extrahovaným z kořene čekanky a glukosacharidy získanými enzymatickou syntézou přírodních cukrů. Podporuje růst ochranných mikroorganismů, které pomáhají obnovit vrstvu vrstvu mikrobiomu, zatímco patogenní bakterie jsou eliminovány, tedy jejich poměr se přirozeně vyrovnává, a to pomáhá předcházet zánětlivým reakcím. Klinické studie prokazují, že podporuje hydrataci pokožky (v porovnání s koncentrací 0,1% kyseliny hyaluronové tento komplex hydratuje rychleji a déle).

SLOŽENÍ: Lavandula Angustifolia Water*, Glycerin*, Inulin, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Yucca Schidigera Stem Extract, Opuntia Ficus-Indica Stem Extract *, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Xanthan Gum, Aqua, Citric Acid

*certifikovaná organická surovina

Doplňkové parametry

Kategorie: Čištění pleti
Typ pleti: Citlivá, Normální, Problematická, Smíšená, Suchá
Věk: 20+, 30+, 40+, 50+
Vhodné na: Akné, Vrásky, Hydratace, Pigmentové skvrny, Ucpané póry, Lupénka, Černé tečky, Šupinky na pleti, Kruhy pod očima
Vegan: The Cruelty Free International Leaping Bunny
Objem: 80ml
Položka byla vyprodána…

Kvitok je slovenská značka, kterou založila Ing. Martina Dudová, PhD., která je vystudovaná chemička. Věří v kvalitní, jednoduché a účinné produkty, které jsou zároveň přirozené pro pokožku.

Kvitok kombinuje tradiční recepty se skutečnými vědeckými poznatky. Jak Martina tvrdí - ,,věda, výzkum a klinické studie posouvají lidstvo stále dopředu". 

V roce 2019 získal Kvitok jako první ručně vyráběná slovenská značka oprávnění používat logo Cruelty Free International Leaping Bunny (předtím známý jako HCS Humane Cosmetics Standard).

 

Snímek obrazovky 2022-10-24 v 17.03.48