Neroli

Neohodnoceno

100% přírodní éterický olej z pomerančových květů (10% koncentrace). Jemná, svěží květinová vůně s citrusovým podtónem. Má uklidňující účinky, zmírňuje stavy paniky a šoku.

405 Kč
Dostupnost: Skladem příští týden, můžete objednat
Neroli
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Neroli je jedním z produktů aromaterapie, který pochází z hořkého pomerančovníku, jehož botanický název je Citrus aurantium. Pomerančovník hořký, pro který se také užívá názvu Pomerančovník sevillský, dorůstá do výšky 5 m, kvete v březnu až červnu. Patří do čeledi Rutaceae (routovité) Je to stálezelený, trnitý strom s elipsovitými listy a malými, jemně bílými květy. Z těchto květů se buď destiluje éterický olej anebo se z nich po provedení procesu enfleuráže získává alkoholovou extrakcí forma absolue. Na 1 kg tohoto éterického oleje z neroli je potřeba 1500 kg malých kvítků. Náš éterický olej neroli má 10% koncentraci, je smíchán s alkoholem, který nesnižuje jeho kvalitu a nemění vůni. Je proto ideální do domácích parfémů anebo kosmetiky.
 
Květy se musí zpracovat ihned po sklizni, aby se neznehodnotily rozkladem a jejich vůně nedostala hořkou pachuť. Na 1 kg esenciálního oleje je zapotřebí 1 tuna květů. Díky dvěma způsobům zpracování lze neroli sehnat jak ve formě absolue, které se spíše používá v parfemářství a nachází se také ve vyšší cenové kategorii, tak klasický éterický olej, který se nemusí dále ředit alkoholy anebo jojobovým olejem.
 
Kromě toho, že má neroli své místo hlavně v parfemářství, kde se používá jeho absolutní forma do mýdel a nejdražších možných parfémů, je velmi oblíbeným i v kosmetice. Velmi dobře hojí poraněnou pokožku, snižuje výskyt infekčních ložisek, eliminuje viditelnost jizev a strií, působí antisepticky, napomáhá dobrému zajizvování, vyrovnává tón kůže.
 
V aromapsychologii se éterický olej neroli využívá jako prostředek proti traumatům nebo strachům. Je vhodný hlavně pro osoby, které ztratily chuť do života. Jako pramen mládí osvěžuje mysl a srdce, osvobozuje ducha. Odplavuje strachy, napětí, deprese, je pomocníkem při záchvatech hysterie a šoku. Funguje jako mírné nervové sedativum bez nepříjemných vedlejších účinků, které se objevují při užívání psychiatrické medikace, jako je malátnost, nesoustředěnost, zpomalené a rozostřené myšlení, neschopnost vnímání. Svou jemnou silou pomáhá éterický olej neroli při nespavosti stresového původu a uvolňuje křečové stavy. Stimuluje kreativní schopnosti.
 
Aroma: Má příjemnou, velmi jemnou citrusově-květinovou vůni. Míchá se s citrusy, růží, kadidlem, gerániem, jasmínem, amyrisem, ylang-ylangem, vetiverem, benzoinem, vanilkou, cedrem, heřmánkem, šalvějí, koriandrem, jalovcem, levandulemi, palmarosou, petitgrainem, santalem, mandarinkou, rozmarýnem.
 
Kontraindikace: Není vhodný v těhotenství do ukončeného třetího měsíce, při kojení a u dětí do šesti let věku. V ojedinělých případech se může použít u kojenců od ukončeného jednoho roku věku, v nízkém dávkování a krátkodobě. Obecně se ale doporučuje dodržet věkovou hranici tří let. Může vyvolat alergickou reakci, neužívat vnitřně. Osoby s citlivou pokožkou a sklony k alergiím by měly vždy provést test kožní snášenlivosti. Vždy míchejte neroli do nosného oleje. Protože se neroli může poměrně snadno znehodnotit, používejte pro jeho skladování optimálních podmínek, zahrnující izolaci od slunečního světla a přílišného tepla.
 
Děti: Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 
Ředění: Do aromalampy se éterický olej neroli nepoužívá, protože je poměrně finančně náročný. Hodí se do domácích parfémů a kosmetiky. Do masážního oleje nakapejte maximálně 5 kapek éterického oleje na 50 ml nosiče.

Maximálně 5 kapek na 50 ml základového oleje. Čistý éterický olej nepoužívejte neředěný na pokožku.

Lze použít i na výrobu parfému.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem. 


SLOŽENÍ: Alcohol, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Extract, Farnesol**, Limonene**, Linalool**
** přirozená součást ét. olejů

Doplňkové parametry

Kategorie: Aromaterapie
Vegan: Leaping Bunny
Objem: 5ml
Certifikát: NATRUE

Primavera je německá značka přírodní kosmetiky, která je na trhu více než 30 let! Vyrábí kvalitní esenciální oleje a pečující kosmetiku v souladu s přírodou a životním prostředí. Aromaterapeutická bio kosmetika je dotažena do těch nejmenších detailů. Esenciální oleje i produkty péče o pleť a tělo jsou připravovány z ingrediencí, které byly získány fair trade a od zemědělců pracujících na základě biodynamického zemědělství. Obaly jsou vyráběny výhradně z recyklovaného skla a dalších ekologických materiálů, které se dají opakovaně použít nebo znovu recyklovat. 

 

PVL_LOGO_gold