Proč je dobré požívat přírodní kosmetiku?

Složení kosmetiky

Ten, kdo se alespoň maličko snaží zajímat o složení v konvenčních kosmetických produktech, narazil zajisté na dlouhý seznam ingrediencí.

Ty mají dokonce takové názvy, které znějí jako zaklínadla z pohádek. Butyrospermum parkii, phenoxyethanol nebo benzoic acid. Jenže rozdíl mezi všemi látkami je markantní. Jedno je bambucké máslo, druhá je chemická látka potenciálně nebezpečná zdraví a třetí je také chemická látka, ale neškodná. Jedná se tedy o změť anglických nebo latinských názvů, ve které se vyzná málokdo.

 

images

 

Proč je ale důležité si na složení dávat pozor?

Pokožka je největší orgán těla, který vstřebá až 60% látek do krevního oběhu. “Chemické složky v kosmetice mohou být podezřelé z karcinogenity, ovlivňování hormonálního systému nebo poškozování ledvin, jater a podobně.”* Proto je důležité vědět, o které látky jde a vyhýbat se jim. Mohou se vyskytovat všude. V krémech, pastách, šamponech, make-upech.

Jak chemické látky v kosmetice škodí zdraví pleti.

Tyto látky nejen, že škodí zdraví, ale velmi často mají opačný účinek.

Zacpávají póry, způsobují akné. Všichni se pak ptají: Jak se zbavit akné? Jak zastavit předčasné stárnutí? Rada je, všímejte si, co si dáváte na obličej a na tělo. Ne vždy cena odpovídá kvalitě.

 

test_tubes_chemistry_glass_red_liquid_pink_medical_pharmaceutical-863112.jpg!d

 

Proto u nás na e-shopu najdete pouze tu nejlepší přírodní kosmetiku, která je bez škodlivé chemie. Ta vám pomůže zbavit se akné a zmírní projevy předčasného stárnutí. Dejte na přírodu. 

*http://www.toxicology.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=940

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.