BIO Tea tree

Neohodnoceno

100% přírodní éterický olej tea tree (Melaleuca Alternifolia) v bio kvalitě. Silná, čerstvá, léčivá vůně. Působí desinfekčně a dobře hojí drobná poranění. Antivirové a protiplísňové účinky z něj činní výborného pomocníka domácí lékárničky.

329 Kč
Dostupnost: Skladem příští týden, můžete objednat
BIO Tea tree
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Tea tree je středně vysoký strom, dorůstající do výšky 7m. Je stálezelený, kvete od října do ledna smetanovými květy. Jeho domovem je Austrálie, konkrétněji Jižní Wales. Z Austrálie se sláva čajovníku rozšířila do celého světa, pěstuje se hlavně v Africe a na Novém Zélandu. Esenciální olej se získává parovodní destilací z listů stromu. Na 1,5 l éterického oleje je potřeba 100 kg rostlinného materiálu. Tea tree používaly tradiční australské kmeny jako léčivý prostředek po celá staletí. Aboriginové s ním léčili rány a ošetřovali kožní infekce.
 
V kosmetice se éterický olej tea tree používá kvůli svým skvělým konzervačním a opravným schopnostem. Zabraňuje růstu bakterií a mikrobů ve výrobku a prodlužuje jeho trvanlivost. Přidává se hlavně do výrobků pro mastnou, aknózní a jinak problematickou pleť. Velmi dobře hojí, zlepšuje zajizvení a brání vzniku sepse a rozvoji infekce. Snižuje viditelnost pigmentových skvrn, proto může být využíván v anti-agingových řadách. Podporuje prokrvení tkání a zlepšuje tvorbu nových kožních buněk. Může se přidávat do mlék proti striím.
 
Éterický olej tea tree působí proti vším a elminuje lupy, svědění a vypadávání vlasů, proto je oblíbený ve výrobcích vlasové péče. Stimuluje vlasové folikuly a posiluje kořínky, udržuje zdravou hydrataci pokožky. Používá se také jako deodorační činidlo a insekticid. V produktech ústní hygieny napomáhá zachovat zdraví dásní, snižuje jejich krvácivost a ničí bakterie v ústech. Je výborným pomocníkem při plísňových onemocněních pokožky a herpesu. Působí potopudně a močopudně, mírní otoky. Uvolňuje dýchací cesty, odhleňuje. Přináší úlevu při bodnutí hmyzem. Osvědčil se při vaginálních mykózách i bradavicích.
 
Éterický olej tea tree je využíván v aromapsychologii hlavně kvůli svým čisticím schopnostem. Dokáže velmi dobře posílit psychiku, zlepšit odolnost proti stresovým faktorům. Funguje jako nervové tonikum, uklidňuje nervy. Lze jej úspěšně používat při studiu, k eliminaci duševní únavy, podpoře soustředění a lepší schopnosti učení. Pozvedá ducha a dodává sebejistotu.
 
Aroma: Jeho vůně je pikantní, mužná, svěží, ostrá, zelená. Éterický olej tea tree se nejčastěji míchá do směsí s citrusy, skořicí, hřebíčkem, šalvějí, gerániem, levandulemi, myrtou, myrhou, růžovým dřevem, rozmarýnem, tymiánem, oreganem, borovicí a dalšími dřevinami, revintsarou.
 
Kontraindikace: Nepoužívat první tři měsíce těhotenství, při kojení, u dětí do šesti let věku. V ojedinělých případech (například při horečce) lze ve velmi nízkém ředění (1 kapka do lžičky nosného oleje) použít na masáž u dětí od tří let. Je to jeden z mála esenciálních olejů, které se mohou aplikovat přímo na pokožku, ale v rámci zachování bezpečnosti je lepší ho smíchat s nosným olejem. Obzvláště velmi citliví jedinci by měli ředění všech esenciálních olejů brát jako samozřejmost. Neužívat vnitřně, neaplikovat přímo na sliznice neředěný. U osob náchylných k alergiím může způsobit alergickou reakci. Nepoužívat ve vysokých dávkách, při epilepsii a astmatu.
 
Děti: Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 
Ředění: Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-3 kapky, lze jej efektivně míchat do směsí s jinými esenciálními oleji. Do 50 ml nosného oleje nakapejte maximálně 12 kapek.

100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.
 
POUŽITÍ:
 
Multifunkční využití:
1) Bodnutí, ranky a oděrky: naneste přímo na postižené místo neředěný, neroztírejte.
2) Rýma a viry: Tea Tree přidejte do aromalampy a nechte odpařovat (Lze kombinovat s citrusy nebo například Levandulí. V případě husté rýmy si vytvořte inhalaci .
3) Vši prevence: přidjte asi 5 kapek do 2 lžic šampónu, smíchejte a použijte běžným způsobem. Kapku Tea tree vetřete do suchých vlasů.

Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy. 

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči. Nepatří do rukou dětem. 

SLOŽENÍ: Melaleuca alternifolia leaf oil*, Limonene**
 
* bio kvalita
** přirozená součást éterických olejů 
 
Původ: Austrálie

Doplňkové parametry

Kategorie: Aromaterapie
Vegan: Leaping Bunny
Objem: 10ml
Certifikát: NATRUE

Primavera je německá značka přírodní kosmetiky, která je na trhu více než 30 let! Vyrábí kvalitní esenciální oleje a pečující kosmetiku v souladu s přírodou a životním prostředí. Aromaterapeutická bio kosmetika je dotažena do těch nejmenších detailů. Esenciální oleje i produkty péče o pleť a tělo jsou připravovány z ingrediencí, které byly získány fair trade a od zemědělců pracujících na základě biodynamického zemědělství. Obaly jsou vyráběny výhradně z recyklovaného skla a dalších ekologických materiálů, které se dají opakovaně použít nebo znovu recyklovat. 

 

PVL_LOGO_gold