BIO Skořice kůra

Neohodnoceno

60% destilát. Hořko - sladká hřejivá velmi silná vůně. Inspirující povzbuzující. Odstraňuje napětí, apatii, má prokrvující účinky. Doporučuje se používat v období chřipek.

460 Kč
Dostupnost: Na skladě do tří dnů, můžete objednat
BIO Skořice kůra
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Skořice, z které se destiluje náš 60% éterický olej, pochází ze Srí-Lanky. Má nižší koncentraci kvůli tomu, že skořice je jeden z nejvíce diskutovaných éterických olejů, co se týče bezpečnosti a alergického potenciálu, na její účinnosti to nic nemění. V tomto procentuálním ředění je již dokonale připravena k použití a nemusíte se bát s ní pracovat. Na destilaci 3kg éterického oleje je potřeba tuna skořicové kůry.

Skořice kůra se používá hlavně pro podporu prokrvení, při bolestech svalů, kloubů, ale také jako prostředek proti celulitidě. V proticelulitidních prostředcích je ale potřeba ji používat s opatrností a ne příliš často. Aromaterapie ji využívá pro uvolnění stresových situací, apatie. Využívá se jako afrodiziakum, pro odstranění mentálních zábran. V Egyptě a Řecku se skořice používala do chrámových směsí pro odhánění zlých duchů. Skořice uvolňuje respirační systém, mírní kolitidy, stimuluje funkce zažívacího systému, eliminuje problémy trávením jako průjmy nebo zácpy. Působí jako silný hormonální olej.
 
Aroma: Voní silně, sladce, kořeněně, dřevitě, pikantně. Používá se ve směsích s citrusy, rozmarýnem, gerániem, levandulemi, kardamomem, hřebíčkem, ylang-ylangem, kadidlem, benzoinem, vanilkou, růží, santalem a dalšími vzácnými dřevinami, vetiverem, tonkou.
 
Kontraindikace: Nesmí se používat v těhotenství, při kojení, hodí se však jako analgetikum k porodu. Díky obsahu látek Cinnamyl alcoholu, limonenu, linalolu vykazuje alergický potenciál. Může dráždit pokožku, nesmí se užívat vnitřně a vždy se musí míchat s nosným olejem. Citlivé osoby musí před aplikací provést test kožní snášenlivosti. Je to éterický olej, s kterým je spojeno nejvíce alergických reakcí vůbec. Může vyvolat reakci i u těch, kteří normálně alergiemi netrpí. Proto je potřeba jej používat s rozmyslem. Nesmí se přidávat do koupele. Je to velmi silný zahřívač.
 
Děti: Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností. Skořice kůra se kvůli hormonálnímu působení nedoporučuje dětem do ukončeného desátého roku věku.
 
Ředění: Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-3 kapky, skořice je velmi silná a nejlépe vynikne v kombinaci s dalšími éterickými oleji (například citrusy). Do masážního oleje dávkujte maximálně 10 kapek tohoto éterického oleje na 50 ml nosného oleje.

Nepoužívejte neředěnou na pokožku, může být toxická a rovněž může vyvolat alergickou reakci. Smícháním několika kapek Skořice s Hřebíčkem a Pomerančem, vytvoříte příjemnou zimní směs do Aromalampy.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.
 
SLOŽENÍ: Cinnamomum Zeylanicum Bark Oil, Alcohol, Cinnamyl Alcohol**, Cinnamal**, Benzyl Limonene**, Linalool** bio
** přirozená součást éterických olejů
 
(Sri Lanka, Seychely/ kbA)
60% skořice kůra, 40% alkohol

Doplňkové parametry

Kategorie: Aromaterapie
Vegan: Leaping Bunny
Objem: 5ml
Certifikát: NATRUE

Primavera je německá značka přírodní kosmetiky, která je na trhu více než 30 let! Vyrábí kvalitní esenciální oleje a pečující kosmetiku v souladu s přírodou a životním prostředí. Aromaterapeutická bio kosmetika je dotažena do těch nejmenších detailů. Esenciální oleje i produkty péče o pleť a tělo jsou připravovány z ingrediencí, které byly získány fair trade a od zemědělců pracujících na základě biodynamického zemědělství. Obaly jsou vyráběny výhradně z recyklovaného skla a dalších ekologických materiálů, které se dají opakovaně použít nebo znovu recyklovat. 

 

PVL_LOGO_gold