BIO Lemongrass

Neohodnoceno

100% přírodní éterický olej z citrónové trávy (lemongrass) v bio kvalitě. Silná, svěží citrusová a mírně zemitá vůně. Ochlazuje tělo a zlepšuje koncentraci.

175 Kč
Dostupnost: Skladem příští týden, můžete objednat
BIO Lemongrass
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Éterický olej Lemongrass je získávaný parovodní destilací z rostlinného materiálu v bio kvalitě, získávaného z bio partnerského projektu v Nepálu (konkrétně Bhútánu). Díky aktivitám, s ním spojeným, přispívá Primavera k rozvoji vesnické komunity tamějších obyvatel.  Primavera zároveň stála za vznikem malé mýdlárny, kde se za použití tohoto éterického oleje ručně vyrábějí a balí krásná přírodní mýdla.

Lemongrass má široká využití v aromapsychologii, kosmetice i jako součást přírodní lékárničky. Indikuje se jako podpora nervového systému při únavě, vyčerpání, stresu, obtížného soustředění.  Pomáhá při bolestech hlavy. Zlepšuje celkovou energii a napomáhá koncentraci. Éterický olej Lemongrass snižuje horečku, je potopudný a močopudný. Tím napomáhá regulaci otoků. Jeho protizánětlivá aktivita je ceněná při snižování bolesti namožených svalů, artritidě, zánětech šlach a trávicího systému při kolikách nebo průjmech. 

Jako součást kosmetiky se Lemongrass používá hlavně v parfemářství, následně se pak kvůli prokrvujícím účinkům přidává do kosmetiky pro snížení viditelnosti celulitidy a strií. Stimuluje mikrocikrulaci a tím pádem přispívá k lepšímu zajizvení poškozené pokožky. Má protiroztočovou aktivitu, odhání komáry, blechy a vši. Jako desinfekční prostředek čistí vzduch a funguje jako odstraňovač zápachu (např. tabáku).

Aroma: Éterický olej lemongrass je voní svěže, čistě, zeleně, bylinně, mírně zemitě, vůní připomíná citron. V domácí kosmetice a směsích do aromalampy nebo difuzéru se dobře doplňuje s vetiverem, vzácnými dřevinami, i citrusy, eukalypty, šalvějemi, ho-shem, ravinsarou.

Kontraindikace: Může vyvolat alergickou reakci u jedinců citlivých na geranial, citral, limonen a neral. Nepoužívat v těhotenství, při kojení, u dětí do sedmi let věku. Před použitím vždy smíchejte éterický olej s nosným olejem, při možnosti výskytu alergické reakce proveďte test kožní snášenlivosti. Nepoužívejte éterické oleje na pokožku a sliznice neředěné, neužívejte je vnitřně. Tento éterický olej není vhodný pro použití pro pacientky s hormonálními potížemi nebo mastózou. Může vykazovat fotosensitivní tendence, nevystavujte po aplikaci kůži přímému slunci po dobu nejméně deseti hodin.

Děti: Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.

Ředění: Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-3 kapky.

100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.

POUŽITÍ: Pár kapek do aromalampy či difuzéru.

UPOZORNĚNÍ: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem. 

TIP: naneste několik kapek lemongrass na látkový kapesník a vložte do pračky spolu s prádlem.
 
SLOŽENÍ: Cymbopogon Flexuosus Oil*, Citral**, Geraniol**, Citronellol**, Limonene**, Linalool**

*bio kvalita
** přirozená součást  éterických olejů

Doplňkové parametry

Kategorie: Aromaterapie
Vegan: Leaping Bunny
Objem: 5ml
Certifikát: NATRUE

Primavera je německá značka přírodní kosmetiky, která je na trhu více než 30 let! Vyrábí kvalitní esenciální oleje a pečující kosmetiku v souladu s přírodou a životním prostředí. Aromaterapeutická bio kosmetika je dotažena do těch nejmenších detailů. Esenciální oleje i produkty péče o pleť a tělo jsou připravovány z ingrediencí, které byly získány fair trade a od zemědělců pracujících na základě biodynamického zemědělství. Obaly jsou vyráběny výhradně z recyklovaného skla a dalších ekologických materiálů, které se dají opakovaně použít nebo znovu recyklovat. 

 

PVL_LOGO_gold